לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

ייעוץ ארגוני

חברות גדולות תמיד עובדות עם שירותים של ייעוץ ארגוני; יש לכן יתרונות רבים, בעיקר מתוך העובדה שמדובר ביועץ חיצוני אשר נחשב לניטרליי ומנותק מהפוליטיקה והאינטריגות הפנימיות של החברה. חברות גדולות מבינות את הערך הרב שיכול להביא ייעוץ ארגוני לחברות, אך מה זה אומר לגבי עסקים קטנים? האם ייעוץ ארגוני מתאים גם לעסקים קטנים? בואו נבחן כיצד ייעוץ ארגוני יכול לסייע לעסקים קטנים גם לעסקים גדולים.

מהו ייעוץ ארגוני ?

ייעוץ ארגוני מתבונן בתהליכים המתרחשים בתוך הארגון ובסביבתו מתוך מטרה להביא לשיפור בפעילות הארגון. זה יכול להתייחס לתהליכים פנימיים בתוך הארגון אותם ניתן לשפר ולייעל וזה יכול להיות קשור לערוצי השיווק או כל היבט אחר של פעילות הארגון. יש לקחת בחשבון שכל ארגון פועל בסביבה דינמית, העולם מסתובב, טכנולוגיות מתפתחות, משברים כלכליים באים והולכים, חקיקה ורגולציה משתנה, תפיסות חברתיות, טרנדים ועוד. מכאן נובע שייעוץ ארגוני לחברות הוא תהליך מתמשך, על הארגון תמיד להשתנות ולהסתגל לסביבה המשתנה ואפילו לנסות להשפיע על השינויים.

ייעוץ ארגוני לעסקים קטנים כגדולים

השווקים והמגמות המשתנות והצורך תמיד לשפר ולייעל את פעילות העסק הם דברים אוניברסליים התקפים לכל עסק בכל מקום וללא תלות בגודל העסק. אמנם זה נכון שעסק גדול  ענק פועל באופרציה יותר מורכבת הדורשת יותר זמן לנתח ולהבין אותה, יותר זמן ליישם שינויים ויש בה יותר היבטים שצריך לקחת בחשבון. אך בסופו של דבר כל העסקים, הקטנים והגדולים, יכולים להפיק תועלת מייעוץ ארגוני לעסקים.

ייעוץ ארגוני לעסקים קטנים וגם לעסקים משפחתיים יכול לתת נקודת מבט ניטרלית על המתרחש בעסק שלכם ולראות דברים שאתם אינכם יכולים לראות, לא רוצים לראות או שבכלל אין לכם את הזמן לשבת ולנתח את התהליכים הפנימיים. נקודת המבט הזרה מאפשרת לאבחן בעיות בפעילות הארגון ולהביא לשיפורים באופן מתמיד ועל מנת לזכות ליתרונות מול המתחרים.

ייעוץ ארגוני לעסקים קטנים יכול לסייע בפיתוח מנהלים ופיתוח צוותי עבודה. צוות עבודה איכותי המשתף פעולה יחדיו למען השגת מטרות משותפות הוא החלום של כל עסק, קטן או גדול. יועצים ארגוניים באים הרבה פעמים מרקע של פסיכולוגיה ויכולים לסייע מאוד בפיתוח צוותי עבודה, דבר אשר משפר את ביצועי העסק.

ייעוץ עסקי יכול גם לסייע בפיתוח מנהלים. המנהלים הם אלו אשר מקבלים החלטות בתוך הארגון ומנהלים את כל תהליכי הארגון. יש להם השפעה קריטית על ביצועי הארגון ולכן חשוב לתת להם את הכלים הנכונים, מיומנויות קוגנטיביות, התנהגותיות וסביבתיות.

לסיכום, ייעוץ ארגוני לעסקים קטנים מתאים לעסקים אשר נמצאים בתהליכים של שינוי או לפעמים נדרשים לעבור הליכים של שינוי כתוצאה מהשוק המשתנה. לייעוץ ארגוני לחברות יש תועלות רבות והוא יכול לסייע בהתמודדות עם שחיקת עובדים; אינטראקציות בין עובדים או שותפים ועוד. כל זאת במטרה לשפר את ביצועיו של הארגון, דבר המתבטא בביצועים כלכליים.

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles