לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

כיצד הבחירות ישפיעו על העסק שלך?

בחודש אפריל 2019 צפויות להתקיים בחירות לכנסת. תקופת הבחירות היא תקופה מיוחדת מבחינות רבות, ונודעת לה השפעה רבה על כלכלת ישראל ועל פעילותם של עסקים במדינה. במאמר זה נדבר על האיומים החיצוניים והסכנות שהבחירות טומנות בחובן לעסק שלך, כמו גם על ההזדמנויות החיוביות שנוצרות בתקופה הזה. לבסוף, נסביר כיצד מומלץ לפעול על מנת לחזק את העסק שלך ולשמור על האיתנות שלו.

כלכלת בחירות

תקופת הבחירות ידועה לשמצה במיוחד בשל מה שמכונה "כלכלת בחירות".

מונח זה מתאר באופן עדין מאוד את התוהו ובוהו אשר חווה כלכלת המדינה לפני הבחירות וגם לאחריהן.

בתקופה זו המדינה נכנסת לסחרור כלכלי והשווקים השונים חווים חוסר יציבות משמעותי. לבחירות יש עלות כלכלית אסטרונומית למדינה, וצריך לקצץ ממקום כלשהו. לא רק זאת, אלא גם שלקראת הבחירות פוליטיקאים מעבירים חוקים בחופזה וכספים רבים עוברים מיד ליד, לעתים בחוסר הגיון מוחלט.

איום לעסק – זהירות

כל ההתנהלות הזו מהווה איום לעסק שלך, כמו גם לעסקים רבים אחרים הפועלים במדינה. אם חיכית למשל לכניסתן לתוקף של תקנות חדשות בתחום העיסוק שלך, הדבר ידחה לאחר הבחירות, ומי בכלל יודע אם הממשלה החדשה תחליט לאמץ את החלטות הממשלה הקודמת בנושא. כמו כן, אם חיכית למענק ממשלתי, כגון המענקים של משרד הכלכלה או הרשות לעסקים קטנים, יכול מאוד להיות שהגופים האלה לא יוכלו לספק את מה שהבטיחו לך לפני הבחירות. כלומר, מדובר בשרשרת של איומים חיצוניים על יציבות העסק שלך, אשר עשויים להיות בעלי השלכות קשות לעתיד העסק ולהתפתחותו.

הזדמנויות לחזק את העסק

במקביל, ניתן לנצל את תקופת הבחירות ולראות בה הזדמנות טובה לחיזוק העסק. דווקא בתקופה כזו מומלץ לעסוק בנושא פיתוח עסקי לעסק שלך, לוודא את פן הניהול הפיננסי ושיווק העסק, ובשתי מילים – לעסוק בכל הקשור בניהול עסק.

דווקא בתקופה זו, בה תמיכת המדינה בעסקים פוחתת, ובה הצרכנים והלקוחות מרגישים מבולבלים יותר ואולי לא ששים לרכוש את שירותיך, צריך לפעול באופן חכם ושקול, ולראות כיצד ניתן לחזק את העסק וכיצד אפשר לגרום לו להיות איתן יותר בתקופה שלאחר הבחירות.

ייעוץ עסקי מקצועי

אחד הכלים הטובים ביותר לעשות זאת הוא פניה לייעוץ עסקי מקצועי, אשר יעזור לכם לבסס את האסטרטגיה העסקית, השיווקית והפיננסית של העסק שלכם.

באופן כזה תוכלו לצאת מהתקופה הזו מחוזקים וממוקדי מטרה יותר מאשר בעבר. כלי נוסף לחיזוק העסק שלכם בתקופת הבחירות הוא בניית תוכנית עסקית בליווי מקצועי, אם עדיין לא עשיתם זאת כחלק מההכנות לקראת השנה החדשה.

אנו מזמינים אתכם לפגוש את אחד היועצים העסקיים שלנו ולבדוק יחד איתם, את למעשה תבדוק את ההתנהלות העסקית שלכם עד כה השנה. מטרת הפגישה – לוודא כי המטרות העסקיות שלכם עולות בקנה אחד עם פעילות העסק שלכם, עם מצבו הפיננסי ועם המצב בשוק.

לתיאום פגישה צרו איתנו קשר עוד היום.

שתפו

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles