לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

אימון מנהלים

בכל ארגון ישנו מנהל, או קבוצת מנהלים, בהתאם לגודל הארגון והיקף הפעילות שלו. לכל מנהל יש את תחומי האחריות שלו והסמכות הדרושה לצורך קבלת ההחלטות בתחומים עליהם הוא מופקד. אך אלו הם פרטים טכניים. אם נבחן את משמעות המושג מנהל נראה אדם שצריך לקבל החלטות שונות תוך כדי הפעלת שיקול דעת. אך מטרת תפקידו של המנהל הוא להניע את הארגון ולהביא אותו להישגים באמצעות שליטה נכונה על המשאבים העומדים לרשותו וראייה קדימה.  המנהל צריך להיות מנהיג, כלומר לא רק אחד שמצייתים לו מתוקף הגדרת תפקידו, אלא מנהיג אשר יכול להוביל אנשים מתוך מתן השראה ואמונה בדרך, כלומר לאו דווקא מתוקף סמכותו כמנהל, זוהי גדולתו של מנהיג. מנהל טוב הוא גורם דומיננטי בהצלחה הארגונית, אך בשביל להיות מנהל טוב יש צורך בכלים הנכונים. זוהי בדיוק הנקודה בה נכנס לתמונה אימון מנהלים. 

אימון למנהלים

לכל ארגון ישנן ציפיות גבוהות מהמנהלים. הם, המנהלים בארגון, צריכים לעמוד ביעדי הארגון, לחסוך בהוצאות ולהגדיל הכנסות, אך בשביל להשיג את המטרות הללו המנהלים מתמודדים עם אינספור סיטואציות ועליהם לנהל נכון את הזמן והמשאבים שעומדים לרשותם, להאציל סמכויות ומעל לכל להתמודד עם ההון האנושי בחברה. יש האומרים שניהול אנשים הוא האתגר הניהולי הגדול ביותר. 

מנהלים הם אנשים כמו כולם וגם הם עלולים לעשות טעויות בדרך. אך טעויות של מנהלים משליכות על כל הארגון ועלולות לעלות לארגון ביוקר. לכן חשוב לתמוך ולסייע למנהלים בכל דרך אפשרית. חשוב להעניק להם את הכלים שיעזרו להם להצליח בעבודתם. 

אימון מנהלים לשיפור יכולת הניהול

אימון מנהלים הוא דבר מקובל מאוד בקרב ארגונים המבינים כי חשוב לתמוך במנהל ולסייע לו להצליח בתפקידו. אימון מנהלים נעשה בעזרת אנשי מקצוע אשר בנו תכנית מיוחדת לאימון מנהלים, תכנית אשר אמורה לתת להם המנהלים את ארגז הכלים אשר בעזרתו יתמודדו עם האתגרים השונים העומדים בפני הארגון ויהפכו אותם למנהלים אפקטיביים. בעצם אנו מדברים על צמיחה אישית ומקצועית של המנהל לטובת הארגון כולו. אימון מנהלים מחזק את היכולות הניהוליות והתקשורת הבין אישית שהיא דבר כל כך חשוב בתהליך.

תפקידים ניהוליים עלולים להיות תפקידים מאוד תובעניים מבחינה אישית, תפקידים השואבים את המנהל אל תוך מערבולת אין סופית של עבודה. הכלים שמקבלים באימון מנהלים הופכים את המנהלים ליעילים יותר ומסייעים להם לנהל את הזמן בין חיים אישיים לעבודה בצורה טובה יותר. 
לימודי הניהול אותם ניתן ללמוד בצורה אקדמית אינם מעניקים כלים אלו; לימודי ניהול מתמקדים בחומר עיוני ומעניקים ידע חשוב לניהול בעלם העסקים המודרני, אך הם לוקים בחסר בכל הנוגע להעצמה אישית וביישום יום יומי של הכלים הניהוליים. אימון מנהלים משלים את החסר. 

אם גם אתם רוצים לשפר את היכולות הניהוליות שלכם או של מנהלים בעסק שלכם, פנו אלינו עכשיו. אנו נרכיב עבורכם תכנית אימון מנהלים אשר תיתן למנהלים שלכם את הכלים שיאפשרו צמיחה עסקית. 

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles