לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

אימון צוות

אימון צוות 

ריצ'רד ברנסון, מייסד קבוצת וירג'ין, אמר פעם שהעובדים, ולא הלקוחות, הם הדבר הכי חשוב שיש לעסק. אם תשכיל לדאוג לעובדים שלך הם כבר ידאגו ללקוחות. כל מי שעובד בארגון, גם אם אינו נמצא בתפקיד ניהולי, בוודאי נתקל בקשיים הפנים ארגוניים הקשורים לצוות המנהלים והעובדים. לצערנו הרב סביבת העבודה עלולה להפוך לסביבה מלאה בחיכוכים אישיים, מאבקי אגו ואפילו עוינות. מצבים אלו פוגעים ומשתקים את הארגון, את קבלת ההחלטות ואת אופן הביצוע. במילים פשוטות אלו הם הדברים שמונעים מהעסק להגשים מלוא הפוטנציאל שלו.

ספק אם יש היום ארגון אשר אינו מבין את החשיבות של השקעה בעובדים, או לייתר דיוק אימון צוות העובדים. צוות מלא במוטיבציה, צוות המתנהל בשיתוף פעולה וממוקד מטרה הוא כמו צבא בלתי מנוצח אשר לוקח את הארגון לגבהים חדשים ומתמודד בהצלחה עם האתגרים של עולם העסקים. זוהי אינה אוטופיה, זהו בהחלט דבר אשר ניתן להשיג בעזרת צוות מתאים. 

מהו אימון צוות 

אימון צוות הוא תהליך אשר נועד להתמודד עם הבעיות שהוזכרו ולחתור למצב בו הצוות יתנהל בצורה סינרגטית. זהו תהליך קבוצתי הדורש שינוי אישי, שינוי מחלקתי ושינוי כלל ארגוני. אימון הצוות למעשה מלכד את הצוות ומאפשר לבנות חזון ומטרות, כמו גם את הדרכים להשגתם. 
אימון צוות מאפשר לפרט לבטא את עצמו, להציע רעיונות ולגלות יוזמה בתהליך אשר הופך את אוסף הפרטים לצוות; צוות בעל יכולות תקשורת, תמיכה הדדית ושיתוף פעולה להשגת יעדים משותפים. 

אימון צוות הוא תהליך המתבצע בהתאמה אישית ליעדים הארגוניים אשר רוצים להשיג. הוא יכול להתמקד בכל עובדי הארגון, או מחלקה ספציפית כמו אימון לצוות המכירות. התהליך עצמו יכול לכלול הפעלות משחקיות, דיונים קבוצתיים וכל דבר המשרת את המטרה. 

האימון משיג את התוצאות באמצעות העצמה אישית לפרט, יכולות המנהיגות, כמו הקשבה, השראה וחזון וגם חשיבה מחוץ לקופסה. האימון מעניק כוח לפרט ומחבר את כולם יחדיו על מנת שילמדו לעבוד בשיתוף פעולה סינרגטי. 

חשוב להתאים את תכנית האימון לאופי הארגון ומטרותיו, כמו גם לצוות אשר עובר אימון. למשל ישנם דגשים שונים באימון צוות למחלקה אדמיניסטרטיבית בארגון לעומת אימון צוות של אנשי מכירות. לכל צוות יש את הדגשים שלו, בהתאם למטרות התפקודיות שלו. האימון יוצר סוג של גאוות יחידה ומחזק את ההזדהות של העובד עם המותג. חשוב להדגיש כי אימון צוות הוא תהליך ולא פעולה חד פעמית. לאורך התהליך הצוות מקבל כלים חדשים ונע בין אימון לבין העבודה עצמה והשינוי בהחלט מורגש. 

אימון צוות גם לעסקים קטנים ובינוניים

כל ארגון, בכל גודל, צריך להשקיע בצוות העובדים ולאמן אותו על מנת להגיע להישגים ארגוניים. הדבר מקובל מאוד בחברות הייטק אשר באופן מסורתי משקיעות מאוד בעובדים, אך אל תטעו לחשוב כי אימון צוות מיועד אך ורק עבור עסקים גדולים – כל עסק המעסיק עובדים, אפילו אם מדובר בצוות מצומצם ביותר עדיין יכול להפיק תועלת ויתרון תחרותי ממשי באמצעות אימון צוות. דווקא עסקים קטנים צריכים להשקיע בצוות על מנת להפיק מהעובדים את מלוא הפוטנציאל. 
אנו בחברת פוורורד מעניקים אימון צוות בהתאמה אישית. אנו ננתח ונאפיין את הארגון, נקודת החולשה ותחומי הקונפליקט ונבנה עבורכם תכנית אימון אפקטיבית אשר תשפר את ביצועי הפרט והארגון כולו. אם גם אתם רוצים צוות עובדים מגובש ועתיר מוטיבציה פנו אלינו עכשיו ונסייע לכם להגשים מטרה זו. 

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles