לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

עשה ואל תעשה בזכיינות – 10 טיפים לזכיין המתחיל

זכיינות עסקית עשויה לקסום למשקיעים רבים ואנשי עסקים בתחילת דרכם. אמנם סיכויי ההצלחה לעסק צעיר עשויים לעלות כאשר מדובר בפתיחת עסק בזכיינות, אך החלטות רבות, בייחוד בתחילת הדרך עשויות לקבוע את עתידו של העסק שלכם.

במאמר זה ריכזנו עבורכם עצות וכללי זהב חשובים להצלחה בעולם הזכיינות העסקית:

בדוק מי החברה המזכה 

אף אחד אינו נביא, אך השקעה במותג ותיק עדיפה על חברות שרק נכנסו אל השוק. מותגים רבים, ישראליים וכאלה שהגיעו מחו"ל הפסיקו את     פעילותם וסגרו את סניפיהם אורך החיים של המותג יבטיח השקעה נבונה.

בדוק מה היא עלות הקמת העסק בזכיינות

יועציה של החברה המזכה עשויים בהחלט לסייע לך להעריך מהו סכום ההשקעה הראשונית הנדרשת. יחד עם זאת, קורה פעמים רבות שההערכה אינה תואמת את המציאות. מומלץ לגייס יועץ עסקי מקצועי שיבחן האם עלות ההקמה המוצהרת על ידי הרשת הנה ריאלית, מוגזמת או מופחתת.

מה היא רמת הליווי שאקבל כזכיין?

רווחיות העסק שלך הנו אינטרס משותף לך ולחברה המזכה. בחוזה ההתקשרות מול החברה המזכה, עליך לבחון מה הוא הליווי המוצהר שאותו תקבל.

יש לבדוק אם הליווי הוא רק בשלב הקמת העסק, או שישנו גם ליווי קבוע לאורך הדרך.

ערוך בדיקה ותצפית בסניפים קיימים

אם תזהה בעיות או שאלות אשר עולות במהלך ביקוריך בסניפים, תוכל לעלות אותם במשא ומתן מול החברה המזכה. דרך התשובות שתקבל, תוכל ללמוד רבות על דרך ההתנהלות של החברה.

שוחח עם זכיין קיים של הרשת

נסה ליזום שיחה עם זכיין פעיל של הרשת, אם דרך בקשה מהרשת עצמה או בהגעה אליו עצמאית. בדוק מה היא דעתו על הרשת, ומהי רמת התמיכה שהוא מקבל לאורך הדרך.

כמה להשקיע בעסק בזכיינות?

 ההמלצה היא לגייס כ-40% מעלות הקמת העסק באופן עצמאי, ואת השאר לקחת כהלוואות.

בדוק את מגבלות האזור של הזיכיון

מיקום טוב הוא מרכיב הזהב של כל עסק מצליח. בדוק מי קהל היעד הפוטנציאלי באזור בו הוקצה לך הזיכיון, מי הם המתחרים הקרובים אליך ומה הדרישה הקיימת באותו האזור.

קבל מידע על הכנסות מהרשת

בקש מהרשת לתת לך דוגמאות לסניפים דומים, ולפרט מה הן ההכנסות (הרווח הגולמי) והרווחים נטו לאחר הוצאות התפעול ולפני מיסוי. בדוק היטב אם בסופו של יום יישאר לך סכום העומד בציפיות שלך.

ברר על עתידה של הרשת

של את אנשי הרשת לגבי תוכניות עתידיות להתרחבות, פתיחת סניפים חדשים והכנסת שיטות או מוצרים חדשים.

קח עזרה 

אלא אם אתה איש עסקים ותיק וזו אינה ההתנסות הראשונה שלך בתחום, מומלץ לקבל ליווי עסקי מקצועי מגורם ניטראלי. החלטות שתיקח בתחילת הדרך, יכריעו לגבי עתידו של העסק וכדאיותו הכלכלית.

מעוניינים להכנס לעולם הזכיינות ?

צרו איתנו קשר ונשמח לספק לכם מידע נוסף ולעזור לכם בבדיקת סיכויי הצלחת הזכייון.
שתפו

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles