לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

ייעוץ עסקי לפרילנסרים

פרילנסר הוא עצמאי המעניק שירותים ללקוחות. זהו אינו עסק במובן הרגיל של המילה וכל ההתנהלות היא של אדם אחד בלבד. אין לו צוות עובדים והוא מתמחה בנישה ספציפית. אך יחד עם זאת פרילנסרים עדיין מתנהלים בעולם העסקים ועדיין צריכים להשיג הכרה בשוק ולייצר מכירות של השירות שהם מציעים. אך האם פרילנסרים יכולים להתנהל לבדם או שגם הם נזקקים לייעוץ עסקי לפרילנסרים בדומה לייעוץ עסקי לארגונים?

מה מייחד את עולם הפרילנסרים?

פרילנסרים נדרשים לשווק את עצמם בצורה יוצאת דופן. אין כאן מוצר או שירות כללי אשר אותו עליהם לשווק ולהציג את יתרונותיו אל מול המתחרים. פרילנסרים כן מציעים שירות, אך היתרונות השיווקיים שעליהם להציג בפני הלקוחות הם ברמה האישית. למשל פרילנסר המציע שירותי כתיבה עיתונאית צריך להציג את את יתרונותיו האישיים ולא את יתרונות השירות של כתיבה עיתונאית. קהל הלקוחות של נישה זו נזקק לשירות, אך החלטותיו הצרכניות מתמקדות ברמה האישית של הפרילנסר. המשמעות של זה היא שפרילנסרים נזקקים לאסטרטגיה שיווקית שונה מעסקים אחרים. בפועל המשמעות של זה היא שהדגשים השיווקים הם שונים, קהל היעד הוא שונה והפלטפורמות השיווקיות בהן נעזרים הפרילנסרים גם הן שונות .

היבט נוסף של עבודת הפרילנסר הוא עצמאותו. לפרילנסר אין בוס וגם אין עובדים. זהו עסק של איש אחד, לטוב ולרע. אף אחד לא מניע את הפרילנסר, עליו לקבוע את היעדים של עצמו ולדחוף את עצמו להשיג אותם.

אחד המיתוסים לגבי פרילנסרים הוא שהם נהנים מחופש מוחלט. הפרילנסר קובע את שעות העבודה לעצמו ומבצע את עבודתו במקום שהוא בוחר. רבים מהפרילנסרים עושים את כל עבודתם באמצעות מחשב נייד ולכן כל מקום עם חיבור לאינטרנט יכול לשמש עבורם כמשרד לצורך העניין. אך בפועל הפרילנסרים אינם נהנים מחופש רב. הם נדרשים לספק את רצון הלקוחות ולעמוד בלוחות זמנים דבר שגורם להם לעבוד מסביב לשעון. פרילנסר אינו נהנה מהביטחון של עובד שכר המקבל את תלוש השכר בסוף החודש – פרילנסר נדרש לייצר את הכנסותיו במאמץ רב. כל זה דורש הרבה משמעת אישית והתנהלות מסודרת ומאורגנת. את הזמן יש לנהל ביעילות, יש לתעדף משימות ואפילו לתעדף לקוחות והדבר דורש קצת מחשבה אסטרטגית.

ליווי עסקי לפרילנסרים

מכיוון שפרילנסרים הם אינם עסק במשמעות הרגילה של המילה רבים מהם אינם מבינים שהם יכולים להפיק תועלת מייעוץ עסקי לפרילנסרים. אך האמת שההפך הוא הנכון, ליווי עסקי לפרילנסרים יכול לסייע בהגדלת מעגל הלקוחות, במיתוג הפרילנסר ובניהול טוב יותר של המשאבים המתבססים בעיקר על כישוריו האישיים של הפרילנסר. 

אנו מציעים לפרילנסרים שילוב של אימון עסקי וייעוץ ממוקד המאפשר לו למצב את עצמו במקום טוב בשוק הפרילנסרים.

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles