לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

הקמת חברה – שלבים חשובים

לרבים מאיתנו יש רעיון להקמת עסק אבל אנו לא ממש יודעים איך להוציא אותו לפועל. בעיקר כאשר לצורך הקמת העסק יש צורך בפתיחת חברה, דבר שהוא קצת יותר מורכב מצורות התאגדות אחרות. הפעם אנו מציעים לכם מדריך מזורז של 5 שלבים בהקמת חברה.

כתיבת תוכנית עסקית

הבסיס לכל עסק הוא תוכנית עסקית וכבר דיברנו על הנושא בעבר. נזכיר לכם שהתכנית העסקית היא תוכנית פעולה יישומית להקמת העסק, תכנית אשר נודעת בכל היבטי העסק ומשמשת עבורכם כמפת דרכים. התכנית העסקית צריכה להיות מפורטת מאוד והיא חייבת לכלול גם את הצד הכלכלי של הקמת החברה ופירוט של המשאבים הדרושים לכל שלב. תכנית עסקית מאפיינת היטב את המוצר או השירות שאתם מציעים, את קהל היעד שלו, אופן המכירה והשיווק וכל ההיבטים של פעילות העסק. הכנת תכנית עסקית ברת קיימא היא דבר מורכב ומומלץ לעשות זאת באמצעות ייעוץ עסקי.

גיוס כספים

הקמת חברה היא דבר שעולה כסף. לכל עסק יש את האופי שלו ובהתאם לכך ההוצאות הצפויות. אלו יכולות להיות הוצאות של כמה אלפי שקלים ואלו יכולות להיות גם הוצאות של מיליונים. ברוב המקרים יש צורך בגיוס משקיעים או קבלת הלוואות לצורך הקמת חברה. ישנן אפשרויות שונות לגיוס משקיעים עבור העסק או לקבלת סיוע כלכלי מגופים שונים, אך לשם כך תמיד תצטרכו להוכיח למשקיעים או למלווים כי יש לכם רעיון בעל פוטנציאל כלכלי ויש לכם את הכלים לניהול חברה. תכנית עסקית משחקת כאן תפקיד חשוב, היא מאפשרת למשקיעים הפונציאליים לנתח ולהבין את הרעיון שלכם וכך לשקול האם כדאי להם להשקיע.

רישום חברה

הקמת חברה בישראל היא תהליך בירוקרטי המחייב הגשת מסמכים שונים לרשם החברות. ישנם טפסים שונים שצריך למלא:

  • טופס הגשת מסמכים לרישום חברה – טופס הכולל את הפרטים האישיים שלכם ואת שם החברה בעברית ובאנגלית. יש להגיש 3 שמות אלטרנטיביים לרשם החברות.

  • בקשה לרישום חברה – לצורך הבקשה יש צורך בתצהיר של בעלי המניות, תצהיר המאושר על ידי עורך דין.  הבקשה צריכה לכלול את שם החברה, מען החברה, מטרות החברה, הון המניות ואחריות בעלי החברה.

  • יש לשלם את האגרה לצורך רישום החברה.

  • יש להגיש את תקנון החברה, תקנון המנוסח על ידי עורך דין בשפה משפטית. התקנון מגדיר את החובות     והזכויות של בעלי המניות ויש לו משמעות רבה על פעילות וניהול חברה.

פתיחת חברה - רישום

לצד הגשת הבקשה לרשם החברות, הקמת חברה דורשת גם רישום ברשויות שונות (מס הכנסה, מע"מ והמוסד לביטוח לאומי), כמו כן יש צורך בפתיחת חשבון בנק עבור החברה, לצורך כך הבנק מבקש את תעודות ההתאגדות של החברה.

הקמת חברה

פנייה לייעוץ עסקי היא אחד הדברים המומלצים ביותר לעשות בהקמת חברה בפועל. ייעוץ עסקי מעניק לכם סיוע מלא בהקמה וניהול חברה. אחד היתרונות של ייעוץ עסקי הוא האפשרות לקבל חוות דעת אובייקטיבית ובעלת ניסיון, דבר החוסך לכם טעויות אשר יעלו ביוקר.

אם אתם מתכננים לפתוח חברה צרו איתנו קשר, נשמח לסייע לכם בתהליך.

שתפו

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles