לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

יבוא מסין – בחירת מפעלים

יבוא מוצרים מסין

אנשים רבים לוטשים את עיניהם לעבר סין, ענק תעשייתי המייצר סחורות זולות ומשווק אותן לכל העולם.

יבוא מוצרים מסין הוא דבר אטרקטיבי מאוד להרבה אנשים, הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי. יבוא מסין קיים כבר עשרות שנים, בתחילה היו אלו היבואנים המסחריים אשר מייבאים מוצרים מסין במטרה לשווקם בישראל ולהרוויח כסף, אחריהם הגיעו היבואנים הפרטיים אשר רוכשים סחורות בכמות זו או אחרת לשימושם האישי.

יבוא מוצרים מסין הפך להיות דבר זמין לכולם, אלו אשר רוכשים כמויות גדולות ואלו אשר מעוניינים להביא מוצרים בודדים. כולם אומרים שרכש מוצרים מסין הוא דבר פשוט אבל איך בעצם מתחילים?

להלן מדריך קצר ליבוא מסין:

שלב ראשון – איך למצוא מפעלים בסין לצורך ייבוא

איתור המפעילים ויצירת הקשר איתם הוא דבר הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים, אפילו אם אינכם דוברים סינית. למעשה חיפוש המפעלים מתחיל דווקא בחיפוש הסחורות, כלומר אתם מחפשים את הסחורות שמתאימות לכם וכך אתם פוגשים ספקים שונים.

ישנן 3 שיטות עיקריות לאיתור המפעלים והסחורות:

1. ביקור בתערוכות – בסין מתקיימות תערוכות רבות המושכות אליהן יבואנים ואנשי רכש מכל העולם. התערוכות השונות מתקיימות לפי נושאים שונים ועליכם להגיע לתערוכה הרלוונטית עבורכם. בתערוכות תראו סחורות שונות מספקים שונים ותוכלו לנהל משא ומתן עם הספקים.

2. באמצעות אתרי האינטרנט – ספקים רבים מציעים את הסחורות שלהם באתרי אינטרנט, כמו למשל עלי באבא. ישנם אתרים/ספקים המוכרים בסיטונאות וישנם כאלו אשר מוכנים גם למכור בכמויות קטנות. באתרים ניתן לחפש סחורות לפי נושאים וליצור קשר עם הספקים השונים. מי שרוצה ייבוא מהיר של כמויות קטנות יכול פשוט לבצע רכש מסין בעזרת כרטיס אשראי.

3. באמצעות מתווכים – ישנם ישראלים הפועלים בארץ ובסין ומציעים את השירותים בכל הנוגע לרכש מסין. אמנם הם גובים תשלום על שירותיהם אך ניסיונם הרב וההכרות שלהם עם הספקים בהחלט נותנים לכם ערך.

שלב שני – בקרת איכות

בסין ישנם מפעלים רבים, חלקם אמינים יותר וחלקם אמינים פחות. לא אחת שמענו על מקרים של יבואנים חסרי ניסיון שעשו יבוא מסין וקיבלו סחורה באיכות ירודה השונה מאוד מהדוגמאות שהציגו בפניהם בתערוכה. מסיבה זו חשוב לבחור בקפידה את המפעלים איתם עובדים. ניתן לבצע בקרת איכות באמצעות מתווכים ישראלים הנמצאים בסין ומציעים את שירותיהם; יש להם ניסיון רב והם יכולים לוודא שתקבלו את הסחורה שלה אתם מצפים. אפשרות שנייה היא לבדוק את הרייטינג שיש למפעלים באתר עלי באבא בטרם עושים ייבוא מסין.

לסיכום

יבוא מסין הינו דבר מרוכז וחשוב לשקול כל צעד בקפידה ולעבוד אך ורק עם מפעלים שניתן לסמוך עליהם וניתן לתקשר איתם בקלות באנגלית. נראה שהחלק המאתגר יותר הוא דווקא למכור את הסחורות בארץ.

לחברת פורוורד יש נציגות בסניף שמאפשרת קירבה לספקים ולמפעלים דבר המווה יתרון רב ללקוח הישראלי הרוצה לייבא מסין מוצרים חדשים. 

בנוסף, כיוון חברת פורוורד עוסקת גם בייעוץ עסקי, הלקוח הרוצה לייבא מסין מקבל גם חוות דעת לגבי מידת כדאיות ביצוע היבוא מסין. 

אם אתם רוצים לבצע יבוא מסין או לרכוש מסין מוצרים פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר!

שתפו

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles