לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם:

Schedule a free meeting:

 

טיפים לניהול עסקי מוצלח

ניהול עסק הוא אינו משימה פשוטה, ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון. חלקם קשורים להתנהלות הפנימית של העסק, אחרים להתנהלות מול הרשויות וכמובן גם הצורך במציאת מקום העסק בשוק התחרותי. אז איך עושים זאת? 

להלן 5 טיפים לניהול עסקי מוצלח:

1. הגדרת מטרות ויעדים –

כפי שאתם לא נכנסים לרכב ומתחילים לנסוע בכבישי ישראל ללא יעד ברור, כך גם מנהלים עסק. ניהול עסקי חייב להגדיר מטרות ויעדים לעסק ואת הדרכים להשגתן.

אם העסק שלכם רוצה להגדיל את נתח השוק שלו זוהי כבר התחלה טובה, ניתן להציב יעד ברור אשר ניתן גם למדידה וניתן לקצוב זמן להשגתו. אך הגדרות מטרות ויעדים לא יכולה להתעלם מהדרכים להדשגתן.

במקביל להגדרת המטרות יש צורך בתכנית פעולה המפרטטת את הדרכים להשגת המטרות ואת חלוקת המשאבים לצורך השגת המטרות.

2. ניהול עובדים – מהו הדבר הכי חשוב שיש לעסק שלכם?

הרבה אומרים שהלקוחות הם הדבר הכי חשוב, אך מי בעצם מטפל ומשרת את הלקוחות שלכם? אלו הם העובדים! ניהול עובדים הוא אינו דבר פשוט בניהול עסקי, אך הוא קריטי ביותר. ישנה אמרה האומרת שאם תדאג לעובדים שלך – הם ידאגו לעסק שלך. ניהול עובדים נכון הוא דבר חשוב, יש לדעת כיצד להפיק מהם את המיטב ולפעמים הדרכים לעשות זאת הם להיות קשובים לבעיות ולקשיים שלהם. תנו לעובדים שלכם את הכלים הנכונים והם יצמיחו את העסק.

3. תכנון אסטרטגי –

הבעיה של הרבה עסקים הוא שהם פשוט "מתנהלים" ולוקים בחסר בכל הנוגע לתכנון אסרטגי. הם עסוקים כל כך בניהול השוטף ואין להם את הזמן (ואפילו הכלים הנכונים) להסתכל על התמונה המלאה בצורה אובייקטיבית אשר תאפשר להם לעשות תכנון אסטרטגי. חברות אחרות לעומת זאת, אשר מקדישות זמן לתכנון אסטרטגי מובילות שינויים וזוכות ליתרון על פני החברות האחרות אשר רק מגיבות או עוסקות ב"כיבוי שריפות".

4. פרסום ושיווק – פרסום ושיווק העסק הוא דבר חשוב, אך עסקים רבים מחמיצים את המטרה ומשקיעים בצורה לא נכונה את תקציבי הפרסום ושיווק שלהם. חשוב להבין שפרסום ושיווק הם חלק מהאסטרטגיה של העסק והם צריכים לכלול את המסרים השיווקיים הנכונים לצורך מיתוג ובידול העסק.

פרסם ושיווק דורשים ניתוח מעמיק של המוצר, קהל הלקוחות ואפילו התחרות על מנת לגרוף את התוצאות הטובות ביותר מתקציבי הפרסום שלכם.

5. ניהול תקציב –

לכל עסק ישנם משאבים מוגבלים מבחינת התקציב ועליו לנהל אותם בחוכמה. ניהול תקציב שגוי עלול להביא לכישלון העסק גם אם על פניו נראה שהעסק מוכר ומצליח; בעיה נפוצה מאוד בניהול תקציב היא ניהול לא נכון של תזרים המזומנים, דבר אשר יכול להפיל עסק מצליח. 

לקבלת מידע נוסף על תהליך הייעוץ העסקי שלנו, צרו איתנו קשר.

שתפו

82

ממליצים

82

Recommend

227

מאמרים

227

Articles